| EvaTramell a întrebat:

Se pare ca in ultimul timp sunt cam activa pe acest site laughing). Ceea ce vreau sa va zic este ca : M-am apucat recent de scoala de soferi si problema este ca eu si lucrez de la 7 la 3 (operator calculator) si cand ajung acasa sunt foarte obosita fizic dar si mintal si nu prea mai pot sa invat asa de bine. Am fost la farmacie sa-mi dea ceva pastile gen memoplus. Si mi-a zis ca acele pastile contin ginko biloba. I-am zis farmacistei ca eu am acasa ceai din ginko biloba. E bun daca il beau? O sa am o memorie mai eliberata? Cine mi l- adus mi-a zis ca e foarte pt memorie si alte lucruri. Credeti ca e bine sa il iau? Astept raspunsuri. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu o sa aia nimic, pastilele alea isi fac efectul in timp indelungat, luni de zile si atunci un efect destul de insesizabil

| mihai69 a răspuns:

Nu face rău, asta e sigur. Dar nu m-aș baza doar pe ceaiuri când vine vorba de învățătură!winking Aș recomanda pentru ajutorarea minții și Apilarnil cu propolis, dar repet - NU te baza doar pe aceste „tratamente"! Pentru alungarea oboselii fizice și psihice, remediul cel mai bun este de tipul „cui pe cui se scoate" - plimbări prin parc, în aer liber ca să oxigenezi plămânii și corpul și ca să obosești mușchii nefolosiți la serviciu.

Răspuns utilizator avertizat
| Buresbista123 a răspuns:

Incearca sa te deconectezi cumva,lamaile sunt foarte bune,te revigoreaza, fa si tu o baie relaxanta, mananca ceva bun, ce ti place, cu ginko si fara el nu stiu cata 'influenta' poate avea