| wanted1 a întrebat:

Daca iau lecitina, magneziu, ginko biloba. Ceva ce conține toate astea: memoplus. o sa pot invata mai repede Codul rutier sau altceva? Adica mna nu imi prea sta capul la invat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emena a răspuns:

Memo plus este pentru concentrare. Daca tu nu ai niciun interes pentru a invata asta nu inseamna ca gata, iei pastilele, citesti o data si ai retinut tot. Daca intr-adevar vrei sa iei permisul, iti zic eu ca o sa inveti. Iar codul rutier nici nu e atat de greu, fiind notiuni logice.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Memo Plus este pentru ajutorarea creierului la memorarea unor cantitati mari de informatii, in timp relativ scurt.
Pentru combaterea leneviei nu este bun, unica solutie ar fi doar turnarea cunostintelor in cap cu o... palnie big grin

| minrest a răspuns:

Si eu iau astea, si ma ajuta, dar nu sunt facute sa iti dea chef de invatat.

| itsoft a răspuns:

Daca ai unpic de ambitie poti invata nu necesita toate tampeniile de pastile. asta este o prostie cu pastilele, ambitia conteaza

| cevdet a răspuns:

Daca nu iti "sta capul la invatat", poti sa bei si pipi, nu numai hapurile enumerate, ca tot nu inveti. Fa un efort si concentreaza-te.

Răspuns utilizator avertizat