| violetaa20 a întrebat:

Buna,se poate sa fac 2 teste de sarcina si sa apara pozitive si pe urma sa vina menstruatia 3 zile fara dureri si nu asa abundent? Am facut alt test si a aparut negativ.Se poate sa influențeze testul de sarcina, daca e facut la menstruatie? Pot fi insarcinata chiar daca mi-a venit menstruatia? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stefanialevi19 a răspuns:

Buna. sigur ca da poate sa fie sarcina peste menstruatie. ciclul menstrual a venit normal sau ceva pete maroni? Pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie, am facut doua teste unul pozitiv si unu negativ iar dupa mi-a venit ciclu. Multa sanatate

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

2 pozitive și unul negativ nu e cam evident răspunsul?!
Încearcă un al patrulea sa vezi ce spune. De preferat mărci diferite.
Și în timpul sarcinii pot apărea sângerări asemănătoare cu menstruația.