| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara si la multi ani, tuturor! pe 6 mi-a venit menstruatia,dar am intretinut raporturi intime dupa menstruatie, dar le intrerupeam si iar incepeam.Mentionez ca nu si-a dat drumul in mine, dar stiu ca poate intra si lichid preseminal.Menstruatia este regulata, 28 de zile se fac pana pe 2.Rar mi se intampla sa-mi vina la data fixa,de obicei imi apare cu o zi, doua sau trei inainte.Am greturi,urinez frecvent (asa mi se intampla inainte de menstruatie,dar cred ca am racit...),dureri de spate si de abdomen (dureri surde,nu sunt mari (cateodata am intepaturi),mai ales in zona intima (mi se intampla de foarte multe ori,inainte sa-mi apara). Sunt mai sensibila la mirosuri neplacute, dar si cele puternice (mancarea din frigider).Am dureri de cap.Simptomele premenstruale le pot avea cu o saptamana inainte, sau doar cu 4-5 zile inainte, dar cateodata pot sa dureze chiar si 10 zile.Am facut 2 teste de sarcina si au iesit negativ.Sa-mi fac griji in privinta asta? Am avut dureri si inaintea menstruatiei anterioare,numai ca acele dureri erau mai severe (crize ovariene),am avut dureri si la ovulatie,dar si dupa ovulatie, dar si acum cand astept cu nerabdare sa-mi vina...Sunt insarcinata, sau nu? Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut cele 2 teste degeaba, pentru ca nu-ti va iesii nimic, pentru ca sunt facute cu prea multa vreme inainte.
Un test corect de sarcina se face la 5 saptamani dupa ciclul anterior. Orice test facut inainte va aragat negativ, chiar dac esti insarcinata.
Deci, un test corect de sracina se face abia dupa data de 10 ianuarie.
Testele facute de tine pana acum au fost irosite degeaba.
Repeta testul de sarcina, dar de data asta dupa data de 10 ianuarie!

| NicoletaSimina a răspuns (pentru Violleta2022):

Draga mea, multumesc pentru raspuns! Mi-a venit m, enstruatia pe 1 ianuarie, la ora 6 seara.Cat despre GabiDumitrescu, nu stiu ce sa zic...pe tine cine te-a bagat in seama?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Fa-ti griji. Teste concludente faci peste vreo saptamana-doua. Sau astepti menstruatia.
P.S. Partenerul tau e un cretin, da' nici tu nu esti cu mult mai breaza.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Esti de belea spui lucrurilor pe fata Bravo tie'.,.

| NicoletaSimina a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumneavoastra nu vedeti ca fac unii misto? Eu v-am spus ce patesc cand racesc...

| anonim_4396 explică (pentru NicoletaSimina):

Si GabiDumitrescu, eu am articulat prin scris ca are drepate nu suntem imbeciili sa nu stim.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Te timpesti cand racesti? Nu vrei sarcina, folosesti draq protectie cu randament real, nu "nu si-a dat drumul in mine" ca la Vaslui!

| NicoletaSimina a răspuns (pentru anonim_4396):

Ati vazut si dumneavoastea cum se comporta acest om cu mine...lipsa de respect! Eu cer niste sfaturi, doar cine poate sa mi le dea, dar nu am nevoie de niste raspunsuri cu impertinenta!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NicoletaSimina):

De ce nu te duci tu la Mama Omida ca sa se poarte frumos? Iti dai seama de ridicolul situatiei? Tu si cu copiii aia imbecili de 12 ani care se pling ca fumeaza, ii doare in git, si intreaba daca e bine sa fumezi.

| octav005 a răspuns:

Poate sa fie posibil, mai incerca cu testul de sarcina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu Nu esti in sarcina,de dureri si nevastamea cand ai vine''', crede-ma se schiorlae ca o doare burta, si Atent-ie! pastreaza toate testele, care spui ca le ai cumparat ca are si alea un beneficiu, stai fara grija nu esti dar nu cunosc nici eu ca greturi sa-i te pisi des, sa nu fie ca esti racita jos ca are multe cauze daca esti racita.

| NicoletaSimina a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt foarte sensibila, de la antibiotice pot face candidoze. Daca stau 5 minute pe banca rece, am usturimi si dureri de burta si de spate, sau urinez frecvent, deci racesc foarte repede la spate si ovare.Am uitat sa mentionez, ca am dureri de sani, dar sunt dureri usoare, cateodata sunt severe.Am si cefalee si ameteli.Eu va multumesc mult pentru raspuns.Sa aveti o seara minunata si sa intampinati un an cu realizari si bucurii!

| AurelItiFURAinima a răspuns:

Te vreau