| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara.
Acum 2 zile un vecin,a fost la un om şi a împins o cantitate mare de porumb cu piciorul. Lângă tibie,i-a apărut o gâlmă. Oare ce i s-a întâmplat? I s-au suprapus venele? Îl doare puţin,dar rar şi de ieri nu a mai crescut,dar nici nu a dat înapoi.
Cine îmi spune ce ar putea avea, primeşte fundă.
Nu vreau să răspundeţi dacă nu ştiţi. O seară plăcuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Vezi tu...este o zicala in lumea asta "si boul are forta, minte nu are". avand in vedere ca este la nivelul tibiei (deci nu este incheietura) nu este entorsa. daca este umflata toata zona osului poate fi fractura/fisura in os. daca este locala (adica galma nu este pe lungimea osului) poate fi edem (acumulare de sange/lichid). orice ar fi trebuie vazut de un doctor specialist (ortoped).

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Probabil i s-a umflat de la lovitura.