| regecaisa a întrebat:

Bună seara, acum aproape 2 săptămâni s-a întâmplat o mare prostie.
M am îmbătat, și m-a enervat o persoana și am dat 2 pumni într un perete, încă e umflata și ma doare când o mișc. Mai trece? Se va umfla de la efort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Cel mai probabil Fractură. Ai nevoie de o radiografie. Du-te la doctor.

| regecaisa explică (pentru MihaiSpeedster):

Mulțumesc pentru răspuns, mulțumesc pentru bun simt.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te-ai imbatat la varsta ta, mergi sa iti puna mana in ghips, desi e cam tarziu. Apoi mergi la un psihiatru.

| regecaisa explică (pentru darrio2007):

Ce vârstă crezi ca am? Am 20 de ani în primul rand, beau extrem de rar
A fost prostia mea, mi au fost f***I nervii.
Mersi de sfat oricum. Sărbători fericite

| darrio2007 a răspuns (pentru regecaisa):

Cu ani in urma aveam un prieten care făcea la fel ca tine. Nu ti-am zis de psihiatru pentru a te jigni. Dar acel prietem chiar a ajuns la psihiatru si apoi la spitalul de boli nervoase.

| regecaisa explică (pentru darrio2007):

Nu domnule, îl moștenesc pe tata, nu mai stam cu el din 2010, am umblat la tot felul de doctori pana la 17 ani. M am scăpat fiind beat. Fiind treaz nu se întâmplă asemenea chestii

| darrio2007 a răspuns (pentru regecaisa):

Si starea de beat se va repeta. In mod sigur.

| regecaisa explică (pentru darrio2007):

Am fost la un bal, tot la fel. M am îmbătat și nu am făcut nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca-i fracturat