| Lory37 a întrebat:

Bună seara, acum ceva timp am avut infecție și recidiva la infecție, am luat tratament și de atunci a început sa îmi apară herpes jos foarte des, este posibil sa fi afectat oraginsmil tratamentul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Herpes-ul si alte infectii recidiveaza daca:
1. Tratamentul nu a fost complet
2. Mediul este infectat (nu a fost dezinfectat) si re-infecteaza organismul.

In cazul mai multor tratamente nereusite, care recidiveaza infectia, acesta se intampla cel mai des din cauza hainelor /lenjeriei infectate, care nu a fost dezinfectat paralel (si repetat) in timpul tratamentului.

1 răspuns:
| Maty1111111 a răspuns:

Ce infectie si ce tratament ai luat? Cel mai bine e sa mergi la un dermatolog.