| RendezJohny a întrebat:

Buna Seara.
Am 1.63 si 87 de kg as dori sa slabesc cat mai repede posibil si cat mai mult, undeva la 65-70 de kg in cel mai scurt timp.
Prestez munca fizica 5 zile pe saptamana 8-10-12 ore pe zi.
As avea nevoie sa stiu in mare parte ce sa tai de pe lista de mancaruri si cate kalorii sa mananc maxim pe zi si pana la ce ora.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanWild a răspuns:

Nu sunt nutritionist dar poti lua in considerare macar un procent din ce scriu.
-renunti la sucuri acidulate daca consumi
+bei doar apa plata
-energizantele excluse
-+cafea moderata daca esti consumator
-nu mananci fastfood
+doar mancare gatita acasa
-eviti dulciurile
+cat mai multe fructe si legume
+salate daca iti permite bugetu
++si sala ar fi o alternativa insa doar daca ai timp si trebuie sa urmezi un set de exercitii, fie cineva de la sala te va indruma sau cauti pe Youtube ori google.
+++fara sala(exercitii:flotari etc. + alergare)
+nu uita sa te hidratezi consumand cat mai multa apa la exercitii.
tinand cont ca lucrezi, iti rezervi in fiecare zi jumatate de ora pentru alergat si jumatate pentru cateva exercitii.
Incepand usor vei progresa.
*In fiecare dimineata sa o incepi cu un pahar de apa pe stomacul gol.
Nu te poti infometa pentru ca ai nevoie de forta la munca sa nu te ia ameteala, insa in zilele cand nu lucrezi poti incerca.
Bafta!

1 răspuns:
| amariagrl a răspuns:

Hei, dacă vrei să slăbești împreună cu mine, te aștept pe IG-ul meu, unde postez ce mănânc zilnic. Eu deja am dat jos 15 kg, mai multe detalii găsești acolo
?
https://www.instagram.com/amariagrl/