| anonim_4396 a întrebat:

Peste o saptamana am un eveniment important si as dori sa slabesc pana atunci. Am 1, 64 si 61 de kg, stiu ca e mult pentru inaltimea mea. Ce diete sau alimente ar trebui sa mananc pe parcursul saptamanii ca sa pot slabi cam 7 kg si daca e posibil intr-un timp asa scurt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

3 kg pe saptamana daca mananci doar pepene rosu(unul pe zi nimic pe langa, doar apa)
Eu am slabit 1-2 pe saptamana mancand mai sanatos, sa zicem, si mult mai putin, cartofi fierti, snitel din piept de pui 2 pe zi(nu in fiecare zi) pe langa salata sau doar rosii,apa foarte multa,fara suc(doar pepsi, cola) paine deloc, o felie de sunca o data la doua zile, dulciuri aproape deloc
Faza e sa iti numeri caloriile, cate mananci pe zi sa ai mai putin de 1000
Am mancat si carofi prajiti(foarte putini) carne prajita, cascaval, deci nu prea conteaza ce mai mult conteaza cat. Poti manca si chipsuri, dar sa faci mult sport p e zi, incerca sa te misti mai mult decat stai.Am avut 60 kg(1, 65) acum am aproape 55 si tin dieta de o luna deci nu e atat de usor.
E mai rapid sa scapi de kg in plus. Sa slabesti de la diferenta de 10(adica 54 la tine)e mai greu, de la 54 in jos

| RAY a răspuns:

Baga insanity + o dieta pro proteine cam 80%,constipate, oboseala, greata, ameteli, dureri de cap apoi trec, fara zahar sau in cantitati mici daca se poate evita tot ce e dulce inclusiv fructe doar legume, multa apa vreo 2l

| LoveSleep a răspuns:

Nu, nu e posibil într-un timp așa scurt.
Și nu slăbești mâncând sau nemâncând nu știu ce alimente, o faci făcând efort fizic.