| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani. In urma cu aproape doua saptamani a inceput sa ma doara piciorul drept, am ignorat noaptea respectiva dupa care durerile cresteau in fiecare zi si nu aveam nici pofta de mancare. Dupa cateva zile am mers la spital sa fac analize crezand ca este o criza de apendicita. La rezultatul analizelor mi-au iesit leucocitele cam mari (dar nu exagerat). Medicul chirurg care m-a consultat sa vada daca totusi este vorba despre apendicita mi-a spus ca nu e clar apendicita si sa merg la ginecologie deoarece in timpul consultatiei cand mi-a apasat pe burta jos, chiar in mijloc am simtit o durere foarte puternica. Am mers la ginecologie mi-au facut ecograf, la rinichi au zis ca este ok, insa TOT ce mi s-a spus a fost ca se vede UN PUNCT insa nu-si pot da seama exact ce este, dar pretind totusi spre o raceala urmand ca apoi sa-mi prescrie Indometacin supozitoare pe care le introduceam seara si dupa aceea simteam ca pur si simplu dorm din picioare si se invarte totul cu mine. Pe 8 luna asta trebuia sa-mi vina menstruatia si nimic... dupa tot tratamentul... si plus simt niste dureri de burta ca niste cutite pe care nu le-am avut pana acum. In ultimul timp am fost si cam stresata, ma simt si mereu obosita, si cel mai usor lucru pe care inainte il faceam acum parca as ridica tone, simt mereu nevoia de odihna. As dori totusi un sfat de la cineva sau daca a trecut cineva prin asta mi-ar place sa primesc un sfat si sa mai impartasesc cu cineva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi indicat sa ceri parerea altui medic si sa faci o ecografie mai amanuntita, acel Punct pe care il ai, creeaza neplaceri/dureri menstruale chiar si intarzieri.
Am si eu acel punt de care vorbesti si mi-a zis la a doua eco ca a stagnat.
Cere o alta opinie si sa faci un tratament adecvat.
O zi bunahappy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! Ai nevoie de odihnă esti epuizată, si nu in ultimul rind mergi la medicul de familie si cere i trimiteri la specialisti si fă ti toate analizele complete, tu esti la facultate, sau deja ai servici? Acel punct pe care medicii l au văzut la ecograf, acolo este ceva, din cauza lui ai dureri si nu te simti bine, inseamnă că ori ai răcit la ovare, ori organismul tău are nevoie de pauză de odihnă esti stresată, obosită i ati concediu dacă esti la servici, daca esti la facultate e m ai complicat că vacanțele nu le i ei cind vrei tu, ci cind le dă scoala, incearcă să mergi la un cabinet de reflexoterapie, că prin asa ceva te vindeci. Succes si multă sănătate.

| Diavolcata a răspuns:

Sarut mana, nu va jucati cu asa ceva, de la picioru drept si la mana dreapta a paralizat o cunostinta de a mea, duceti-va urgent la medicul de familie si cere-ti sa va trimita la specialisti, este ceva la picicior de va doare asa. http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/durere-picior-drept. Insanatosire si sanatate multa multa!

| laurthelegend a răspuns:

Ti-as recomanda sa te duci la medic