| Mia999 a întrebat:

Buna seara, de vreo saptamana ma confrunt sa zic asa cu cateva probleme:
- sunt balonata si ma simt foarte grasa.
-respir foarte greu, iar cand respir mi se face burta foarte mare.
- urinez nu foarte des dar foarte mult.
-am arsuri si uneori crampe.
am fost la ecograf si mi-au spus ca nu am nimic grav doar un rinichi deplasat

ce sa fac? chiar nu stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sport si mancare sanatoasa. Nu uita sa bi suficienta apa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Balonarea o combați cu ceai de anason, mergi pe alimente fierte, cereale integrale și fă mișcare.
Consultă și un urolog, posibil o infecție urinară.
Pa, pa.