| AlexandraLigia03072000311088 a întrebat:

Buna seara, am 22 de ani, ieri am făcut un ekg care a ieșit perfect și toate analizele la
sânge, unde mi-a ieșit o ușoară anemie, de câteva ZILe ma confrunt cu un ritm cardiac foarte mare, îmi bate inima prea repede sunt și genul pe persoana care ma sperii foarte ușor și îmi dau panica singura, ieri noapte m-am trezit pe la 5 dimineața cu bătăi foarte rapide de inima, a mai pățit cineva așa? Poate sa fie anxietate? Țin sa menționez ca ma confrunt și
cu teama de boala și moarte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa și eu la fel, pana când cu timpul sa agravat și am dar în panica rău de tot, durere în piept, fără aer, teama de moarte instanta, frica exagerata, gânduri de moarte, am făcut toate analizele erau bine, dar cu medicamente mi-a trecut

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îeși afară noaptea și aleargă mâțele care miorlăie. O să îți treacă. Eu așa am făcut.

| Nirvanaaa a răspuns:

EKG-ul e bun, modificări cardiace nu exista. Rămâne ca varianta anxietatea. Consulta specialistul.