| WizzArd3344 a întrebat:

Salutare! De cateva zile am o problemuță, imi bate inima repejor fara sa fac nimic, tin sa va anunt ca sunt adolescent, am 15 ani. Doar imi bate repejor, nu exagerat de repede. Iar de vreo 2 seri am stari in care ma pun in pat si pentru cateva secunde intru in panica pentru ca am senzatia ca nu mi mai simt pulsul. Tin sa mentionez ca nu ma doare absolut nimic, nici capul, nici in piept, nu ma inteapa, nu ametesc, nu imi e greata, am pofta sa mananc, respir perfect, e totul in regula. Parerea mea este ca poate fi pe psihic pentru ca mereu imi e teama ca mi se va oprii inima, desi nu am niciun simptom, cum am spus mai sus, o fi ceva atac de panica? Tin sa va anunt ca analizele de sange mi au iesit bine, dar pot fi anemic, am si sinuzita, si am inteles ca si aceste doua lucruri ar putea influenta ritmul cardiac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ca esti indragostit.

| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu se numeste ATAC DE PANICA din cauza fricii de care suferi.
In realitate nu ai nimic fizic sau psihic, doar o frica interna care te paralizeaza si-ti da aceste crize si batai mai rapide ale inimii.
Incearca sa te calmezi si sa te odihnesti mai multe ore pe noapte, fiindca oboseala dusa dincolo de limite, induce aceste stari.
Uita-te numai la filme calme, vesele si cu happy ending, ca sa te relaxezi si sa adormi usor si repede.

| Dismally a răspuns:

Stai linistit ca inima nu se opreste asa big grin La varsta ta cu siguranta nu ai nimic dar daca vrei tu neaparat poti sa-ti iei pulsul, tensiunea, sa te convingi.