| Alexandra_Ale_1999_5T1U a întrebat:

Am fost azi pe la ora 18 la dentist pentru a mi se scoate un molar. La 18:49 a fost gata. Pe la ora 19:15 mi-am scos pansamentul am clătite gura de câteva ori cu apa stătută. Faza ii ca îmi curge foarte mult sânge și nu stiu se sa fac. Nu înghit saliva și o scuip. Ce sa fac ca sa nu mai sângereze asa de mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| JackR a răspuns:

Adica dupa o ora si jumatate de la extractie inca sangereaza? Nu-i normal! Eu m-as duce inapoi la stomatolog sau, daca nu mai are program, la un cabinet cu program non-stop. S-ar putea sa fie nevoie de o cusatura mica.