| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara! Am găsit un gândac pe aragaz și am dat cu soluție peste el ca sa-l omor. Cum pot înlătura soluția de pe aragaz pentru ca pe ea scrie sa nu dam pe mâncare, băutura, ustensile de Bucătărie, însă nu scrie cum se îndepărtează ca sa nu afecteze mâncarea pe care o fac de exemplu. Când am dat, a sărit cam pe tot aragazul și pe ochiuri. Cum sa fac sa scap de soluția asta ca sa nu afecteze mâncarea sau orice altceva? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sterge bine aragazul cu solutie de curatat pentru aragaz. Daca aveai ceva mancare pe aragaz, arunc-o.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O speli pur și simplu.

| Brizbriz a răspuns:

"pe ea scrie sa nu dam pe mâncare, băutura, ustensile de Bucătărie"
pui mancarea DIRECT pe aragaz?!?!?
PE BUNE?!?

"draguta" intrebare

| Sophieka a răspuns:

Cu spirt si un burete. Mai clataresti din cand in cand buretele, mai dai cu spirt si tot asa cureti.