| Anonim1235aninom a întrebat:

Buna seara, am luat azi din greseala 2 pastile de ketonal, în jurul orei 12. Pana acum am unele reacții adverse, stare de greață, dureri abdominale...ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din greseala? Aaa, probabil nu stii sa numeri. 1, 2.

| Violleta2022 a răspuns:

Din greseala te impiedici sicazi, dar nu bagi in gura 2 pastile.
Este evident ca ai facut-o constient, iar acum esti speriat de rpostia care ai facut-o.
Bea 1-2 litri de apa, ca efectul pastilei sa se diminueze si prin urinare, sa elimini pastila.
Sanatate maxima!

| dinaprilie a răspuns:

Sa astepti sau sa citesti prospectul

| darrio2007 a răspuns (pentru dinaprilie):

Sa astepte sa moară sau ce?

| dinaprilie a răspuns (pentru darrio2007):

Ihi.

| Genevaaa a răspuns:

Cum adica din greseala