| Anonim103723 a întrebat:

Am o durere de spate in partea stangs sus dar uneori ma doare in orice parte, doresc sa precizez ca am 12 ani si sa va povestesc cum s-a intamplat:
Deci, eram in piscina acum 6 zile si m-am aruncat in apa, iar dupa am vrut sa ma dau peste cap (backflip) am facut asta iar dupa ce m-am ridicat la suprafata nu mai puteam sari sau sa alerg, dupa 30 de minute m-am intors acasa si nu puteam sa fac efort deloc nu ma puteam apleca, nu puteam sa merg mult si s-a agravat durerea pana azi, nu mai pot face absolut nimic, doar sa stau in casa. Am mai incercat sa fac si sport dat nu am putut ft mult deoarece doare rau.
Ce as putea sa fac? Ce problema credeti ca am?
As merge la doctor sa ma consulte dar la cel de familie au fost multe persoane cu covid 19 si la spital la fel, mi-a fost frica deoarece sunt multe cazuri.
Am incercat sa ma dau cu un spray mentolat dar nu mi-a trecut
O noapte placuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Am o durere de spate in partea stangs sus...Ce as putea sa fac?"

spune-le părinților (apropo, este că nu tu - cel de doișpe ani - ai scris mesajul?)