| IonescuRobert a întrebat:

Bună seara.
Am o întrebare mai tampita, sper sa ma iertati.
Daca gasesc pe cineva Spanzurat, dar a Murit deja, si incert sa il dezleg.
Voi fi acuzat de Omor?
Adica s-ar presupune ca eu l-am Spanzurat?
Doar pentru simplu fapt ca am incercat sa ii salvez viata?
Ofer Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Nu. Ancheta care se va desfășura după va consta in primul rand in adunarea de probe care sa determine ce s-a întâmplat, iar în al doilea rând autopsia omului decedat. Se poate determina ușor dacă persoana a murit acum sau a murit acum o săptămână, deci nu vei fi acuzat. Daca totuși găsești o persoana spânzurată, și știi sigur că este decedată, cel mai bine ar fi sa nu pui mana. Acel ștreang poate conține amprentele adevăratului ucigaș și poate ajuta poliția in caz de ceva.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Se face anchetă, dacă nu ai fost vinovat nu vei fi acuzat.

| Catalin77945 a răspuns:

Se face ancheta, dupa autopsie se afla cine l-a omorat, deci nu ai fi tu de vina

Răspuns utilizator avertizat
| nevermatch a răspuns:

Nu.