| Gelica_Morosanu_1986 a întrebat:

Bună seara, am o întrebare, se întâmpla ceva dacă iei 2 pastile anticoncepționale, în acceasi zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti avea probleme hormonale.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se intampla, bagi doza dubla de hormoni in corp.
In orice caz, nu-i indicats a iei 2 pastile pe zi. daca ai uitat sa o iei ieri, azi iei pastila de ieri, de acolo unde ai ramas, dar sub nici o forma nu iei 2 pastile si nici nu sari peste aceea care nu ai luat-o.

| Donsavas a răspuns:

Ai dublat dozajul, poti simti efecte nedorite, dar nu te intoxici. Nu sunt facute sa ucidă.

| Vlog's_Marius_2000 a răspuns:

Nu ar fi ok