| Antonov94 a întrebat:

Bună seara!
Ce se întâmplă dacă am luat supradoza de diazepam!
Adică 4 pastile de 10 mg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Vei fi sedata foarte tare si va trebui să te hidratezi mult, sa iei un cărbune medicinal!

| ancaval a răspuns:

Depinde ce vârstă ai, ce alte probleme de sănătate mai ai...

| brokxy a răspuns:

10 mg nu e asa mult. de 4 ori 10 mg e 40. Cam maxim la toate medicamentele ar fi, 500 mg, sau 1000 mg pe zi vei fi ok
Posibil sa ai diaree sau sa iti fie putin rau depinde cat de sensibil esti eu am luat vreo 30 pastile odata si nu am murit rolling on the floor din pacate. nu lua lol te simti ca dracu eu facusem o prostie

| brokxy a răspuns:

Oh si daca e medicament pentru liniste. Sa sti ca la 4 pastile isi pierde efectul.