| whatisthis19 a întrebat:

Bună seara! Băieți și fete, am si eu o întrebare : Ce se întamplă dacă nu-ți mai functionează creierul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Esti mort.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai murit, devii legumă.

| RKBlue a răspuns:

Cand creierul se opreste din functionare, poti fi considerat mort.
Totusi, prin metode artificiale, ca ventilatie si anumite medicamente (administrate prin perfuzii) se poate prelungii activitatea corpului pentru un timp.Pana la urma insa, corpul va ceda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea: "Bună seara! Băieți și Fete, Am si eu o întrebare : Ce se întamplă dacă nu-ți mai functionează creierul?" (cere raspuns suspicios asa ca o copiez)
Raspuns: Esti mort. Creierul decide si ce fac organele, fara sange pompat de inima, fara respiratie, fara rinichi, fara stomac etc. esti mort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri în moarte cerebrală.

| MaryMaria333 a răspuns:

Mori! Creierul este important ca si inima, e un organ vital. Cu ala gandesti, +ce rost ar avea viata daca nu ti'ar functiona?

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Ajungi prim ministru