| AvakinAndrei a întrebat:

Buna seara! Am o întrebare, un timp am băut rece și acum m-am stricat la stomac. Poți muri de la diaree? Am văzut o persoana care așa a zis aici

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Moartea este reastalibilarea ta ca materie

| doctorandus a răspuns:

Iar eu beau rece de cel putin 30 ani si n-am nici pe dracu'. A bea lichide reci nu produce diaree.

| dullcat a răspuns:

Mergi la farmacie sau roaga pe cineva sa iti cumpere cele necesare.Parintii nu se ocupa de tine? Daca iti faci scenarii ca mori nu te vei recupera mai repede.Deci de ce ti-ai imagina asa ceva?

| Hyperion7 a răspuns:

Nu mori.
Poți lua pastile pentru diaree sau dacă nu ai, poți lua niste orez crud și ești fresh big grin
Mori de la chestii mai grave, nicicum de la diaree

| StoicAnalysis a răspuns:

Da, se poate muri de la diaree, doar daca o faci constant timp de doua-trei zile. Pentru ca pierzi multa apa si mori deshidratat. Ia niste no-spa si daca nu iti trece nici cu antidiareice, du-te la urgente.

| troleibuz a răspuns:

Te deshidratezi si asta nu e bine. Nu se moare de la o indigestie, totusi. Consuma multe lichide.
.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu mori de la d...e într-adevăr poți face D...e de la multă apă băută în exces da poate ai mâncat și ceva care nu a fost sănătos.

Răspuns utilizator avertizat
| liliana77any a răspuns:

Poate ai facut o combinatie nepotrivita.
Bea ceai de menta, mananca paine prajita si mergi la farmacie sa iti recomande o pastila pentru problema ta.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Maa....eu am avut diaree 3 luni și după cum bine se poate observa, n.am murit! Bine...am dormit 3 zile aproape incontinuu ca să ma recuperez, dar ACUM is bineee!

| DomnulPoliticos a răspuns:

Da poti muri seara minunata

| calinnefor123 a răspuns:

Da, poți muri de la diaree, câinele meu aşa a murit, rest in peace Cojocaru Călin