| DonMecanico a întrebat:

Ma stric foarte repede la stomac ( diaree) si nu stiu cauza straight face vreau sa ma ajuti cu seriozitate, de sapt trecuta am avut probleme, am fost la doctor mi-a dat un tratament " calciu lactic 3 pe zi, debridat dim/seara " timp de 10 zile, am 6-7 zile de cand urmez tratamentul, dar azi m-am stricat iarasi straight face, ma trezesc cu niste dureri in burta si dupa pac wc-ul, mi s-a mai spus sa numai mananc, beau, lactate/cruditati/ acidulati, am respectat, ieri am mancat oua fierte dim, sandwish-uri, 2 portii de mancare ( spaghete cu sos ). nu stiu cauza straight face ca n-am mancat nimic gen sa ma strice la stomac., inainte de a ma baga la somn am baut asa apa... dar nu stiu daca are trebuie apa de la robinet sa imi cauzeze asta laughing..., vreau sa imi spuneti din ce cauza se produce si cum sa scap

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa faci cateva investigatii; in primul rand e nevoie sa dai doua probe de scaun pentru examen coproparazitologic si coprocultura. http://www.i-medic.ro/......reei-acute

| giony54 a răspuns:

Este o bacterie care ai luat-o din mancare sau apa de robinet.Nu mai manca lapte.Nu mai bea apa de robinet.Iti trebuie un antibiotic natural Grlic Caps si Green Care si ai rezolvat tot.Le gasesti aici http://www.mypurnutrition.com/produse/.

| DonMecanico explică (pentru giony54):

Cred ca aveti dreptate, mi s-a intamplat, ca luni de exemplu, inainte de a ma baga la somn, am baut apa de la robinet cam 1-2 cani, si dim cum m-am trezit, m-am trezit cu intepaturi asa in burta, o durere grea, si sa merg la toaleta..., in timpul zilei uneori beau 1-2 litrii de apa, dar fiind de la ghiuveta, aseara de exemplu, m-am trezit asa pe la 2 si cv dim, si imi era sete, si am baut, foarte putina apa., si dim pac. m-am stricat., deci sa inteleg ca mai mult cauzeaza apa de la robinet? dar in trecut am baut de fiecare data de la robinet si n-am patit nimic;-? adica nu ma stricam sau astea. nu inteleg dc acum ma stric., lapte n-am mai baut de 2-3 saptamani, deci nu e cauza cu laptele., o sa citesc ce mi-ati dat si daca trebuiesc acele antibiotice o sa le cumpar, multumesc

Răspuns utilizator avertizat