| xMădă a întrebat:

Bună seara! Am o mică problemă de 3-4 zile, mă doare toată partea dreaptă a corpului, uneori îmi furnică sau îmi amorțește dar pentru scurt timp, de la cap la picioare și ieri chiar am răcit. Țin să menționez că mi s-a umflat un pic și vena din palma dreaptă și nu știu de ce. Acum câteva zile am stat în curent și bănuiesc că ăsta ar fi principalul motiv, aveți idee din ce cauză și ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

"Curentul" este un mit psihosomatic mostenit din batrani. Un mit nu are cum sa te afecteze fizic. Iar unui prieten i te adresezi degeaba, nu te poate ajuta. Desi pot fi unele probleme circulatorii, acestea nu ar trebui sa se manifeste doar in jumatatea dreapta a corpului. Trebuie determinat daca simptomele pe care le ai sunt sau nu de natura neurologica. Deja esti de 3-4 zile in aceasta stare, neaparat trebuie sa mergi la medicul de familie pentru bilet de trimitere la specialist.

| Cool123456789 a răspuns:

Du-te frate la un medic, care este priceput in asa ceva nu poti sta cu aceasta durere iti zic doar asa sa nu stai ca se va agrava!big grin Funda?

| AnonimCeplm a răspuns:

Buna, mai bine te duci la un medic specializat... Sau sa spui unui prieten poate te ajuta.