| anonim_4396 a întrebat:

Ieri in timpul scolii m-am lovit la mana (am dat cu pumnul tare) si la 2 minute mi s-a umflat partea stanga a palmei de la mana dreapta. Ma doare rau mai ales cand strang pumnul. Trebuie sa precizez ca acum 3 saptamani am avut fractura la radius tot la mana dreapta.

Ce ar putea sa fie?

A trecut o seara si palma tot umflata e (nu e vanata)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

E posibil sa ai o fractura la unul dintre oasele mainii. Pune gheata, aplica un antiinflamator si incearca sa ajungi la un medic ortoped.
http://www.i-medic.ro/......r-de-brate

2 răspunsuri:
| DeejayAndr3y a răspuns:

Stai linistit.
Daca te doare lovitura
A fost puternica lovitura de aceea.
Dar daca nu se dezumfla astazi, trebuie sa te duci la un doctor
Pune-ti o compresa cu apa rece, si ungete cu diferite creme.
Sa vezi ca iti trece
Papa
Fundabig grin

| asiodfaijooij a răspuns:

Depinde acum cat timp ai avut fractura si in ce ai dat cu pumnul.Cred ca trebuie sa te duci la un control pentru-ca s-ar putea agrava deci mai bine te duci la un control decat sa stai asa.