| raspuns2012 a întrebat:

am o problema de cateva zile am dureri de cap mai mult simt la tample si in spate. durerea trece si cu pastile trece si singura sunt ingrijorat daca este o tumoare...ba apare ba dispare sunt ingrijorat va rog ajutati-ma nu am alte simptome.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

De ce nu mergi la doctor?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca ai avea o tumora pe langa faptul ca durerea n-ar disparea cu nimic (ba chiar s-ar accentua in timp) ai mai avea si manifestari neurologice, deci poti sta linistit. Ai doar o cefalee.

| Kirito21 a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de o migrena. In cazul existentei unei tumori, simptomele sunt vaste si depind in functie de locatia tumorii pe creier. Dar aceste episoade de durere ale tale sunt cauzate de o migrena deoarece durerea trece cu analgezice sau de la sine. Dar ca sa fii sigur mergi la un medic neurolog pentru o consultatie.

| GheorghiuIoana a răspuns:

Nimeni nu iti poate zice exact ceea ce ai. Cel mai bine ar fi sa iti faci o programare la un specialist care sa te consulte. Nu iti pot zice daca e grav sau nu, nu sunt doctor. Cel mai bine este sa te grabesti, in cazul in care este ceva grav, ca sa nu ajunga intr-o stare critica. Problemele legate de cap sunt foarte nasoale. Nu e de joaca cu asemenea lucruri. Ia-ti inima in dinti si mergi la un medic. Nu te costa nimic acum. Poate daca o sa mai stai mult cu durerile acestea o sa te conste. Nu trebuie sa te sperii. Trebuie doar sa iti deschizi ochii si sa faci o consultatie amanuntita!
Multa sanatate!
Sper ca ti-am fost de ajutor!