| raspuns2012 a întrebat:

am o problema de cateva zile am dureri de cap mai mult simt la tample si in spate. durerea trece si cu pastile trece si singura sunt ingrijorat daca este o tumoare...ba apare ba dispare sunt ingrijorat va rog ajutati-ma nu am alte simptome...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Durerile de cap, pot aparea si din alte motive, de ce trebuie sa te gandesti ca ar fi o tumora ceva? poate fi o raceala/tensiune mica/mare/anemie/suparari/stres.
Asa ca, nu iti ramane decat sa consulti medicul de familie si sa faci un set de analize. fara un control si ceva investigatii, nimeni nu te poate sfatui
O zi frumoasa sa aihappy

| Claudiacld a răspuns:

Buna. Nu sunt experta in domeniu, dar si eu am avut aceiasi problema in vara. Nu e nevoie sa te panichezi sau sa iti faci scenarii asa urate. Zic sa mergi la un medic si sa ii psui ce simptome prezinti. La mine a fost pur si simplu faptul ca am tras curent. Pot fi diferite motive, chiar bazate pe stres. Nu cred, sincer ca e vorba de o tumoare, Doamne fereste. Consulta-te cu un medic, asa e cel mai bine happy