| SCosmin a întrebat:

Buna seara
Am o senzație toată ziua de nod în gât, o apăsare și o stare de vomă care nu-i produsa de stomac, nu simt că o jigăraie ci doar un fel de a încerca să vomiti forțat( că și cum ți-ai baga degetele in gura sa vomiți).
Apoi seara când încerc să dorm, îmi vine o stare de panică, o căldură interioară și amețeală care îmi produce o stare de rău și nu pot dormi...va rog sa mă ajutați am fost la ORL, nu mai a ajutat cu nimic, o fi glanda tiroida sau pe baza de stres?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Nu-i nici o glanda tiroida. Poate fi stres, poate fi altceva. Si eu am avut unele senzatii de genul acesta uneori.

| SCosmin explică:

Țin să precizez că am senzația asta de vreo 6 luni

| Rorry a răspuns:

Culmea si eu am senzatie de nod in gat de ceva timp si am cautat raspunsuri. cred ca starea de voma e data de nodul din gat, ca tot simti ca ai ceva in gat si iti vine sa-l scoti. caldura poate fi asociata cu panica, cu anxietatea, cu stresul, cu atacurile de panica sau cu altceva medical. eu de exemplu cand ma panichez simt o caldura in piept si parca simt cum imi curge sangele mai repede prin corp...e o stare ciudata.