| Marck94 a întrebat:

Bună seara. Am probleme cu greutate. Am 1.77 și m-am îngrășat cu 7 kg în plus, aveam 72 kg și am ajuns la 79 kg. Cum aș putea slăbi? Cum îi stă la un băiat la înălțime de 1.77? Ce greutate normală trebuie să aibă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Conteaza cat % e grasime si cat e masa musculara, sunt oameni care la 1.77 au 100kg si nu au grasime DELOC, au patratele.

Fa sport sa-ti maresti masa musculara si sa arzi grasimile.

| wpetterssone a răspuns:

Cel mult 78 de kg ar fi ideal pentru un bărbat la 1, 77 m.

Răspuns utilizator avertizat
| P3d1a a răspuns:

Eu am 1, 75. Am avut 70~72kg de cand ma stiu. Dupa ce m-am mutat si am inceput sa mananc mai des si la program fix, m-am ingrasat cu 8kg, Deci aveam 80kg. Am inceput sa mananc in general piept de pui, legume, fructe, foarte rar fast food (stiu ca nu e sanatos), si sa nu mai mananc la program fix (am auzic ca daca mananci mereu la ore fixe te ingrasi, nu stiu cat de adevarat este, dar nu am vrut sa risc laughing ). Si alergam 10km o data la 2-3 zile. In 3 luni aveam 72Kg din nou.

Deci ai grija ce mananci, sa aiba proteine, calorii dar sa nu contina grasimi. Si fa sport cat de des posibil. 10km alergam in cam o ora. Deci sa iti gasesti o ora la fiecare 2-3 zile ar fi destul de simplu.

Răspuns utilizator avertizat