| Steffeyy a întrebat:

Bună! Am o intrebare. La 14 ani, 170 inaltime, 55kg este o greutate normala? Aveam 50 inainte si m-am ingrasat deoarece nu eram in indicii potriviti pentru greutate conform unor surse. Mai trebuie sa ma ingras sau este o greutate ok considerand si varsta? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Esti cam slabut.

| seth2016 a răspuns:

Conform surselor mele esti in zona sanatoasa. 42% dintre baietii de varsta ta au aceiasi greutate.

Percentile: 42
BMI: 19
Nu stiu varsta exact. Am pus 14 ani 6 luni.