| silviumarian3586 a întrebat:

Bună seara,am scolioză și simt cum ma doare toată măduva spinării, problema ar fi ca uneori dimineața când ma trezesc, picioarele îmi rămân înțepenite în jur de jumătate de oră - o oră, mai pățesc și în timpul zilei dar durează cam 10 minute, uneori dacă ma forțez reușesc sa ma mișc, credeți ca pot rămâne paralizat? Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Cumpara plasturi cu ardei iute de la farmacie.o sa Il suporti mai greu la inceput, dar o sa te obisnuiesti..ai sa vezi cat dupa 2-3 uitilizari te simti mai bine.incearca sa il tii pana pierde efectul daca poti.mai sunt si plasturi cu menta, dar eu m-am simtit mai bine cu cei pe baza de ardei

| Donsavas a răspuns:

Nu te mai forta. Nu rămâi paralizat. Mergi la un fizioterapeut.