| lola111122233 a întrebat:

Buna seara! Am scris de inca 2 ori pe site-ul asta si in ambele m-am panicat degeaba fiind cum mi-a spus si lumea,anxietatea, dar am iar o problema si as vrea sa primesc o parere.De cateva zile am o stare ca si cum innebunesc,nu ma doare nimic,nu ma doare capul sau ceva dar simt o tensiune in cap de parca in orice moment o sa incep sa am un episod de psihoza sau o sa aud voci. Cred ca am o problema la urechi (acum imi pun niste picaturi si urmeaza sa merg la ORL),am înțepături in urechi,imi curg si aud si zgomot, cunoscuții imi spun ca asta ar putea fi cauza pentru starea asta de rau dar nu cred sincer.Simt ca imi este rau de la cap,altfel nu ma pot exprima, dar ma gandesc ca nu pot înnebuni asa deodata.O parere va rog mult? (am 19 ani, am avut o perioada mai stresanta acum vreo 2 saptamani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.De ce ai impresia ca te apropii de stadiul de nebunie? De unde toate aceste idei exagerate, inainte de a-ti face un control? Iti faci un deserviciu gigantic fata de propria persoana prin faptul ca gandesti negativ si adaugi astfel stres inutil, pe langa cel existent cauzat de factorii de mediu.

| lola111122233 explică (pentru dullcat):

Am impresia asta pentru nu nu imi dispare presiunea asta deloc,nu stiu daca e anxietatea sau nu, imi e foarte somn chiar daca dorm, nu ma simt motivata, sunt încercănata, simt ca o sa clachez si o sa o iau razna