| PHLO007 a întrebat:

Bună seara, am şi eu o întrebare. Când dau de căldură mi se fac obrajii rosii rosii şi îmi ard, când dau de frig mi se fac rosii. La fel, când sunt emoţionat mă înroşesc repede în obraji, când trec de la frig la cald...şi îmi trec destul de greu...Aş dorii să ştiu şi eu ce pot face în privinţa asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Nu poţi face nimic, asta îţi este natura, cu asta te-ai născut, cu asta mori.

| ligiat96 a răspuns (pentru Amelya02):

Prostii

| Amelya02 a răspuns (pentru ligiat96):

Prostii ai spus tu, doar nu te astepti sa fi si crezuta.

Copila.

| ligiat96 a răspuns (pentru Amelya02):

Macar ai incercat? De unde sti ca nu functioneaza daca nici macar nu incerci?
Adulto

| BiancaaaO a răspuns:

Nimic sad nu poti face nimic

| ligiat96 a răspuns:

Generalitati Inrosirea fetei are loc atunci cand dintr-un anumit motiv creste fluxul de sange de la nivelul cesteia.
Si eu am avut aceiasi problema si am reusit sa scap printr-un tratament cu plante.
Ceaiul de salvie e extraordinar. Eu aveam fata ca o rosie dupa ce terminat de facut sport, si azi am observata dupa 1 ora de volley ca fata mea e normala nu a fost rosie de loc.
ATENTIE: sa nu crezi ca trece usor eu am facut tratamentul asta de vreo luna doua...rezultatele apar mai tarziu happy
Succeswinking