| Aanonnim a întrebat:

La două săptămâni după ce am avut primul meu contact sexual (neprotejat) am început să am o mancarime sau mai bine zis o usturime scăzuta in intensitate imediat după ce urinam si care mai dura in jur de 1-2 minute dupa. Au trecut cam doua saptamani de cand am această mancarime/usturime si de ieri parca s-a intensificat. Am observat ca pe labiile mici pe interior oarecum este o iritatie (dau exemplu prost dar iritatia este pe de o parte și de alta in zona vulvei asemănător cu papilele de pe limba) ceea ce nu cred ca este normal. Un sfat? Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar nu e normal. Probabil infectie urinara, du-te la ginecolog ce mai astepti?

| BlackRose12 a răspuns:

E posibil sa ai o infectie urinara. Cand o sa invatati voi fetele ca este asbolut necesar sa va protejati? mergi la medicul de familie, de acolo te va trimite unde trebuie.

| Aanonnim explică (pentru BlackRose12):

Ce legătură are infectia urinara cu faptul că nu m-am protejat!