| Alliss91 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai complicata,care as vrea un raspuns informativ sau si in detalii daca se poate si bine daca ati fost in situatii de genul acesta. Mama mea are probleme cardio, in urma mai multor controale i s-a spus ca va trebui sa se opereze la Tg Mures, astazi fiind ultimul control cardio, pentru schimbarea a doua valve care nu mai functioneaza bine si as vrea sa stiu care ar fi costurile unei astfel de operatii. Mentionez faptul ca mama mea e asigurata la CAS prin asigurarea mea de munca. Se ia in considerare aceasta coasigurare? Ce riscuri ar fi, oare dureaza mult aceasta operatie? Sunt un pic stresata ca nu am trecut prin asa ceva si la ce doctori avem cu experienta doar pe foaie si practic mai deloc sau doar experimente pe oameni. Mi-e cam teama! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Prin 2018 era in jur de 6.000 Eu + ce deconteaza CASS-ul. Nu stiu daca pentru o valva sau pentru doua! Cel mai bine suni la CASanatate a judetului de care apartii. Daca nu te descurci poti sa-mi spui din ce judet esti si te ajut eu.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, noi nu suntem centru medical sa-ti putem da tarife si preturi. Acelea le obtii de la spitalul unde mama ta va avea operatia, estimativ, fiindca daca apar complicatii si operatia se extinde, costa mai mult.

| Alliss91 explică (pentru Violleta2022):

Eu am cerut cateva detalii in mare persoanelor care au trecut prin asa ceva si care ma pot ajuta, nu trebuie neaparat sa fie un centru medical. Daca nu cunosti situatia cel mai bine ar fi sa nu raspunzi, ca oricine poate fii intr-o astfel de situatie.

| Denisa0954 a răspuns:

Sa stii ca la Târgul Mures sunt cei mai buni chirurgi care operează pe inima.