| CrisSu123 a întrebat:

Am si eu o nelamurire,ma puteti ajutat? Eu si prietenul meu ne dorim mult un bebe, acum o luna am facut sex neptotejat de mai multe ori, la vreo saptamana-doua am inceput sa am greturi, parca mi se marise burta, imi era foarte rau am facut temperatura, dupa am inceput sa am pofte, sanii ma dureau, imi curgea ceva alb asa gelatinos, lipicios, aveam dureri de spate de burta si dureri mari de cap astazi mia venit menstruatia desi mia intarziat 6 zile, nu imi curge ca de obicei, imi curge un rosu mai deschis si foarte gelatinos lipicios, pot fi insarcinata? Mentionez ca inainte sa imi vina menstruatia am avut crampele la burta, va rog dati.mi un sfat, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca curge putin si apoi se opreste, posibil sa te anunte ca ai o luna de sarcina, dar cel mai indicat ar fi sa faci un test de sarcina si asa vei deslusi misterul.
O seara bunahappy

| Adry05 a răspuns:

Buna!
DE obicei daca-ti vine menstruatia in timpul sarcinii iti tine putin, 2-3 zile si iti curge foarte putin nu ca de obicei. Ca sa fii mai sigura, incearca sa faci un test de sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu se poate emite o parere deoarece starile descrise nu se pot datora unei sarcini deoarece ar fi mult prea devreme pentru a exista astfel de simptome provocate de o sarcina. Trebuie asteptat inca 2-3 zile si in functie de modul de desfasurare a menstruatiei se va putea emite o parere mai apropiata de realitate. In general se considera ca aparitia menstruatiei este de fapt garantia ca in corpul femeii nu exista o sarcina.Probabilitatea unei sarcini si in cazul acesta este extrem de mic, sub 5%.