| Myirela a întrebat:

Am si eu o curiozitate, acum o luna am avut contacte sexuale neprotejate, la o saptamana dupa am inceput sa simt dureri abdominale in partea stanga, dupa am inceput sa am greturi, pofte, balonata, mancam ce alta data nu suportam, imi curgea ceva alb si lipicios-gelatinos, ma durea burta capul si spatele rau, dupa am observat niste mici umflaturi pe mameloane, acum 6 zile trebuia sa imi vina menstruatia si mi-a venit abia azi, dar inainte sa imi vina am simtit o mica durere la burta ca si crampe, imi curge sange de o culoare foarte deschis si am durere de burta si spate si cap, sangele e gelatinos si asa lipicios se poate sa fiu insarcinata? Va rog raspundeti rapid! Multumesc

2 răspunsuri:
| e1xtz a răspuns:

Simptomele sarcinii apar la 2-3 luni de la conceptie, sau in unele cazuri deloc.

Simptomele tale si intarzierea CM sunt cel mai probabil de la o raceala plus paranoia ta amplificata.

Adevarat este ca nu poti exclude o sarcina(dar putine sanse, rar se intamppla peste ciclu), daca erai in perioada de fertilitate maxima si a ejaculat in tine.

| cristi10grei a răspuns:

happy incerca sa te linistesti si fara multe discuti faci un test barza de sarcina din ce spui tu acolo ca ai avut contact sexy neprotejat happy acum scurgeri ori ce femeie are si iubitele au avut si aveau pofte si aveau dureri de sani happy asta nu inseamna ca esti gravida, dar sa fi linistita faci testul de sarcina barza si consulta si un ginecolog