| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Am și eu o problemă. Acum 26 de zile a început să mă doară mâna dreaptă, de la umăr până la cot. După 3 zile, a început să mă ardă în piept și simțeam și o durere când îmi apăsam puțin sternul de la piept. Țin să menționez că acum 21 de zile, m-am dus la urgență, pentru că am făcut edem la mâna dreaptă. Mai am și o tuse de vreo 4 luni și nu cred că are nicio legătură. Port și corset pentru scolioză. O fi de la corset durerea de la mână și arsura din piept?
P.S. Acum nu mă mai doare mâna dreaptă, dar în schimb mă doare mâna stângă și încă mă mai arde în piept (rar și nu rău ca data trecută) și nu mă mai doare sternul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si medicii din urgenta ce ti-au spus?
Stii, noi aici pe TPU nu avem medici, deci nu putem sa te ajutam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil sa ai probleme cu refluxul gastroesofagian. Ai grija la alimentatie, evita hrana picanta si condimendata, sucurile acidulate si tigarile

| XxXLoredanaXxX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am gastroesofagian, dar mulțumesc pentru răspuns