| Ely3434 a întrebat:

:* Eu am scolioza. Am descoperit asta toamna trecuta, in noiembrie mi-am facut corset, am facut si chinetoterapie. Aveam in jur de 25 de grade in noiembrie, iar in mai am facut din nou o radiografie, o aveam aproape perfect dreapta. In fine. De paste mi s-a intamplat sa ma doara foarte rau tot spatele, zisca ma injunghia cineva, durerea asta a fost toata noaptea, atunci eram in vizita la o matusa si mi-a zis ca ma vaitam in somn. Aseara mi s-a intampla din nou, dar acum m-am trezit de durere. Nu exagerez, am aproape 14 ani. Ma durea exagerat de rau. A inceput de la oasele de jos, si s-a raspandit pe tot spatele. A durat cam o ora si m-a lasat... Ce ar putea fi? Dau fundita :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| EaEmma a răspuns:

Buna! ..eu iti sugerez sa mergi la medic, degeaba ne dam cu parerea ce ar putea fi....mergi la un medic la o consultatie...Multa sanatate!

| Ely3434 explică (pentru EaEmma):

Multumesc :*

| EaEmma a răspuns (pentru Ely3434):

Sa fi sanatoasa!

| Ely3434 explică (pentru EaEmma):

Multumesc :* Si tu la fel :*

| Mylen a răspuns:

Eu cred că ar trebui să le spui părinţilor tăi să te ducă la un medic de specialitate, pentru că nu este de joacă cu durerile de spate şi nişte puşti care nu sunt specializaţi în domeniu nu te-ar putea ajuta prea mult... sad

| Ely3434 explică (pentru Mylen):

Le-am spus deja... O sa reincep chinetoterapia si o sa o intreb pe doctora aceea. Ma intreb din ce cauza o fi... Pentru ca este ceva diferenta de timp de la Paste pana acum. :*