| Mairead a întrebat:

Buna seara,am si eu o problema de care nu stiu cum scap,intrebarea este,cum scapi de viermi intestinali, am luat de la farmacie un medicament pe nume Decaris.Am luat o pastila si urmatoare pastila dupa 1 saptamana.Alte remedii naturiste stiti cumva? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

In urma ex coproparazitologic medicul stabileste tratamentul pentru tine si toata familia ta, dozele fiind in raport cu varsta.Cel mai bun si mai bun remediu este igiena desavarsita. Daca nu ti o igiena riguroasa-spalatul mainilor corect cu sapun, insistand bine sub unghii mult(acolo se depoziteaza ouale), taiate scurt, nu scapi de ei.Fructele trebuie spalate bine si sa nu bei apa de la robinet si dulciuri cat mai putine.Incearca sa mananci usturoi care este fff bun, poti sub forma de mujdei.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi câteva informaţii şi remedii naturiste la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......inali_9858

http://www.eva.ro/......34137.html

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Mergi la medic, depinde de alimentația foarte mult și de cum administrezi pastilele de obicei se fac analize înainte de a se administra pentru eliminarea acestora.
Naturist - Ardei iute, usturoi, orice e picant îi omoară!

| foxsilver a răspuns:

Consuma cat mai mult usturoi, el fiind un antibiotic natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uleiul de măsline luat de trei ori pe zi, te scapă de ei.
De asemenea nu consuma lapte.
http://www.daciccool.ro/......si-natural
Te pup!

| adishorMS a răspuns:

Remedii naturale :usturoi, 3-5 catei mai mici inghititi cu apa ca pastilele cura de 2 saptamani
seminte de bostan crude nu prajite 50g tot in cura de 2 saptamani
toate tratamentele naturiste sau nu trebuie urmate de toata familia sau de toate persoanele apropiate cu care vii in contact si de o igiena maxima

| Axel1234 a răspuns:

Usturoi mult