| MadaZuza a întrebat:

Am o mica problema si nu stiu cum sa scap de ea. De cateva zile sunt balonata. Am luat si ceva pastile dar n.au avut efect. Ceva remedii naturiste stiti sau pastile bune ceva? Mersi anticipat :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Scapi de balonare dacă elimini alimentele care îți pricinuiesc această stare!
Mezym Forte, ajută la digestie.
Sănătate!
Pa, pa.

auran
| auran a răspuns:

În primul rând elimină alimentele care te balonează și ai putea incerca niște Digenzym... Sanatate

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un medic pentru a afla sursa. Tratamentul aiurea iti poate face numai rau.

| Karmesytta a răspuns:

Apa cu lamaid sau laxativ

| Karmesytta a răspuns:

Lamaie

| MadaZuza explică:

In general ma balonez cand mananc mult. Nu am un aliment anume. Mersi oricum big grin

| anonim112233dia a răspuns:

Iaurturi cat mai simple (fara fructe ) dar important e sa aiba microbii activi.