| xc57 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema, imi puteti da niste remedii pentru infectii vaginale sau candidoze va rog... Simptome: mancarimi usturime si scurgeri albicioase plus sangerari uneori... va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce te joci cu organismul si sanatatea ta?
Nu vrei sa fii sanatoasa,nu vrei sa fii candva si tu mamica?
Cine crezi ca te ajuta in situatiile astea,daca nu medicul ginecolog?
Nu e o sperietoare,e SINGURUL care chiar stie ce spune!
Mergi la medic, posibil ca problema ta sa nu se rezolve doar cu solutii naturiste, nu pare simpla deloc, n-o lua asa usor.
Te rog sa mergi la medic, iti faci cel putin o favoare!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La farmacie iti va da ceea ce trebuie dar fa spalari cu ceai de musetel

| Alcyon a răspuns:

Mergi la ginecolog! E singurul care te poate ajuta in astfel de situatii. Bolile astea se trateaza destul de greu (mai ales la femei), asa ca tratamentele luate dupa ureche, in mod sigur n-or sa aiba niciun efect. Ai viata sexuala, TREBUIE sa mergi la medic. Altfel, daca stai asa, exista posibilitatea sa ramai sterila (adica sa nu mai ai copii niciodata).

| Madayna a răspuns:

Nu-ti putem da noi remedii pentru astfel de boli, acestea se trateaza mergand la medicul ginecolog.

| Test57 a răspuns (pentru Madayna):

Ma gandeam la cateva remedii naturiste sau... stiu eu. ceva ce nu implica medicul ginecolog...

| Madayna a răspuns (pentru Test57):

Tu poti incerca multe dupa ureche dar nu o sa-si faca efectul.
Tot la doctor ajungi.

| Hαppiηеss a răspuns:

Fara un tratament recomandat de un medic ginecolog nu te vei vindeca niciodata.
Nu trece de la sine din contra se poate complica.
Sunt femei care se lupta cu astfel de infectii ani de zile, nu trece asa batand din palme iti trebuie putere, timp si evident multi bani.
Dar se poate!
Te sfatuiesc sa te duci urgent la un medic nu mai amana.