| anonim_4396 a întrebat:

Am scurgeri vaginale intense si mancarimi de o saptamana. Ce credeti ca am? AJUTOR

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o boala cu transmitere sexuala. Du-te cat mai repede la ginecolog pentru a-ti recolta din secretie si pentru tratament.

luciana
| luciana a răspuns:

Urgent numai la medic care iti va si recolta din secretie si care pe baza rezultatului iti va prescrie un tratament eficace ce numai el e in masura sa o faca. Nu neglija acest aspect, caci tot amanand mai mult pierzi timp pretios din tratament, iti va trebui bilet de trimitere sau daca nu, vei plati consultatia, deci vei putea merge la orice cabinet de ginecologie care iti va conveni. Sanatate maxima si de mai ai nevoie de un sfat iti stau la dispozitie, scriindu-mi personal. Cu bine Lucien.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la ginecologie pentru investigatii si tratament.

| JeSa a răspuns:

Citeste de aici :
http://www.romedic.ro/scurgerile-vaginale
Sanatate!

| JeSa a răspuns:

Ahh, cer scuze. am uitat sa-ti zicwinking de a te prezenta la medichappy...

| mihaa a răspuns:

Poate fii vb de boala numita cistita, mergi la medic, nu ignora, poti face cistita hemoragica

| anna01 a răspuns:

Candidoza, vulvo-vaginita candidozica, trichomonas, o suita de boli se manifesta asa, du-te la dr.

| cosima11 a răspuns:

Infectie urinara probabil. dar mai bine mergi la un medic specialist si iti va spune sigur diagnosticul. ca nu e de jucat cu sanatatea. mai ales cu problemele de genu`.

| biancag a răspuns:

Poate fi vorba de o candidoza, gasesti mai multe detalii la http://www.tratamente-boli.com/tratamente-candidoza.html

Sanatate multa!

| Lora_6439 a răspuns:

Sunt multe boli care se manifesta astfel. Depinde si cum e scurgerea. verzuie, maro, cu aspect branzos etc. Cel mai bine e sa mergi la doctor si sa nu iei medicamente "dupa ureche" pentru ca noi nu putem sti diagnosticul tau corect si boala se poate agrava. Nici macar un medic nu-ti poate oferi tratament fara sa te vada.

| iri a răspuns:

Cred ca ai nevoie de un doctor.

| dana1986 a răspuns:

Poate fi candida e o infectie care se ia foarte usor si de la toaleta ca sa nu mai vorbim de contact sexual.

| eounik a răspuns:

Ia clorotrimazolwinking

E crema si o aplici unde ai mancarimi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trichomonas, Blenoragie, Candida... Du-te urgent la medicul ginecolog pentru diagnostic si tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici nu poti sa-ti spun ce multa rusine mi-a provocat VB. Dar asta a ramas in trecut, deoarece nu mi-a mai aparut mai bine de sase luni de cand folosesc metoda ta pentru a scapa de Vaginita! MIam tratat si sotul de canduda si acum suntem ok...Totul poti gasi pe www.scapa-de-vaginita.eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un tratament pentru vaginita este pe scapa-de-vaginita.eu...eu l-am folosit, si sunt multumita de rezultate...big grin

| mitrelena a răspuns:

Daca ai un caine poate ca s-au pus purici pe tinelaughing. Daca nu nu stiu.

| women a răspuns:

Pentru mancarimi foloseste Pimafucort, probabil ai trichomonas sau candidoza. Urgent l aginecolog, nu te juci cu sanatatea ta.
http://www.seximus.ro/articole/tricomonas.php