| anonim1 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema pentru cineva care este in domeniul medicinii.am pe abdomen in partea stanga jos o portiune micuta(parca langa o vena) care ma doare cand apae locul ala.Se poate sa fie ganglion? in zona abdominala? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ganglionul nu este acolo,este exact pe zona inghinala, adica la incheietura de sold. Ceea ce simti tu poate sa fie o hernie abdominala, daca este si umflata putin.

| CoraPersefone a răspuns:

Tot ce e posibil1 nu ti-ar strica niste analize pentru ca ganglionii nu se imflameaza fara motiv~ du-te la medicul de familie si cetre trimitere catre analize

| FullHouse a răspuns:

1. Mergi la medic.
2. Ganglionii (cei mai apropiaţi de partea amintită de tine) sunt în zona inghinală.
3. Poate fi o hernie sau orice altceva, deci executa punctul 1.

| IAmATroll a răspuns:

Inţeapă zona cu un ac. Dacă simţi durere atunci trebuie să cauţi un cui ruginit lung şi să îţi zgârii pielea in formă de steluţă. O să îţi treacă garantat!

| BGDs a răspuns (pentru IAmATroll):

Nu mai da raspunsuri de astea. Mai bine abtine-te

| Justmed a răspuns (pentru IAmATroll):

Esti nebun? Ce raspuns e asta. Nu se stie ce in cap la om si te va asculta. Doamne fereste!