| PussicatDolls a întrebat:

Am si eu o problemă. Sunt in a doua zi de menstruatie si am dureri cumplite, dar nu ca cele obisnuite de ciclu. Ma dor ovarele,simt ca ma stranguleaza, am luat 2 pastile si degeaba,cand stau jos,culcată,durerea încetează, insa când ma ridic si merg,simt ca înnebunesc. Ma doare toata partea de jos si radiaza si pe andomen in sus. Acum o luna am avut niste dureri asemănătoare, dar doar in partea dreapta si am mers la un control ginecologic crezand ca am o anexita,insa doamna doctor a zis ca nu am nimic. Mentionez ca eram înafara perioadei de ciclu. Mi-a dat totusi niste supozitoare Indometacin. Am fost suspecta de o infectie a tractului urinar, am luat 5 zile Urinal Akut si durerea a încetat. Însa acum nu stiu ce sa fac. Nu stiu daca durerile sunt normale. Nu pot sa calc,sa merg, sa stau in picioare. Ce credeti? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca intensitatea durerii este cu mult mai mare decat cea avuta anterior, apeleaza 112 si cere o ambulanta.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu ne-ai spus cati ani ai, cand ai avut prima menstruatie. Sa stim si noi ce experienta ai in domeniul asta. Durerile menstruale pot fi extrem de mari si totusi normale... Vezi un medic ginecolog si explica-i ce se intampla. O sa-ti dea niste pastile mai puternice pe care sa le iei atunci cand durerile devin insuportabile.