| DDN a întrebat:

As avea nevoie de o informatie. Acum 4 zile am avut infectie urinala si mi s-a prescris urinal akut, mi-a trecut aceasta infectie insa am inceput sa am dureri la rinichiul drept. Ce credeti ca ar fi? Si daca v ati confruntat cu asa ceva ce ati luat pentru a scapa de dureri

Răspuns Câştigător
| Youdontgetmehighanymore a răspuns:

Bună! Si eu am avut infecție urinara si mi s-a prescris Urinar, No-spa, Nurofen si încă un antibiotic, i-am uitat denumirea. Si eu am avut dureri după (în timpul infecției nu simțeam nimic la rinichi), dar când am fost la control, după o lună, a spus ca nu este nimic si ca e totul bine. Spune-i medicului despre durere când mergi la control

| DDN explică (pentru Youdontgetmehighanymore):

Multumesc! Imi este frica sa nu am nisip sau pietre la rinichi

| Youdontgetmehighanymore a răspuns (pentru DDN):

Nu ai făcut ecografie?