| gabrielaoana a întrebat:

Buna seara am si eu o serie de intrebari cum ar fi eu de 3 ani am dureri pe partea dreapta jos dar in orice caz nu in zona ficatului si am fost in tara la urgenta si mi s-a zis ca am chist ovarian drept si aveam durerile unei apendicite iar dupa aia m-am dus aici in Grecia la ginecolog si mi-am facut eco inauntru si mi s-a zis ca e totul bine si nu e nici un chist am fost si la alt ginecolog cu aparate de ultima generatie si nu e absolut nimic pe partea dreapta si inainte de a veni aici mi-am facut analize si imi esise leucocitele un pic mari si mi-am facut ecograf abdominal si mi s-a zis ca e ceva pe partea dr inflamat ceva dar nu se vede ca si cum ar fi ascuns acum am nascut acum 7 luni si dureri tot asa am si am dureri si de spate pe partea dreapta dar aia sa zicem ca am depus efort sau cine stie ce dar pe partea dreapta ce sa fie? aici nu pot sa ma duc la doctor ca nu prea ma inteleg cu ei asa bine nu stiu limba bine zicetim si mie cam ce ar fi sa fie apendicita si sa ma tina atata si din cand in cand sa ma ia durerile sau? k, chist e exclus sau ceva pe jos altceva nu stiu am manifestari cat de cat k la apendicita acum nu prea mai am pofta de mancare nu mai am asa chef de nimic nu stiu nu sunt in apele mele de loc si pe deasupra stau si cu gandu ce poate fi? ast raspuns urgent multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| grab a răspuns:

RMN sau CT dar vezi cum aranjezi o trimitere ceva mai jos decat pretul real happy

bafta!

| alexandramustatea2013 a răspuns:

Stai linistita

| gabrielaoana explică (pentru alexandramustatea2013):

Cum adica sa stau linistita la ce te referi

| alexandramustatea2013 a răspuns (pentru gabrielaoana):

Sa stai cu ochii intredeschisi, nu sa topai. Funda?