| ElenaDDD05 a întrebat:

Am Tulburare afectiva bipolara tip II din anul 2011. Ma pot pensiona pe caz de boala? As putea lucra in privat in alt domeniu decat cel prezent, daca ma pensionez pe caz de boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul sigur si corect il poate da doar comisia medicala de incadrare in grad de invaliditate. Daca te incadreaza in gradul III vei putea lucra.

| alina2k18 a răspuns:

Pai cum sa mai lucrezi in orice domeniu de pe lumea asta daca tu esti pensionat pe caz de BOALA = pensie de invaliditate= pierderea capacitatii de munca
laughing
Boala pe care o ai este perfect tratabila, deci nu te poti pensiona pe caz de boala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred

| Bruno92 a răspuns:

Numai dacă ai psihoza