| MelaniaAnca a întrebat:

Dupa cat timp te poti pensiona de boala daca ai tulburare bipolara? Cat trebuie sa lucrezi? Am 26 ani si nu am lucrat pana acum am o facultate terminata va rog fara mistouri

3 răspunsuri:
| just4ubr2015 a răspuns:

Poti lua un ajutor social de maxim 350 lei nu ai dreptul la pensie deoarece nu ai muncit minim 15 ani

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Nu conteaza vechimea in munca. Conteaza gravitatea bolii. Iar asta o stabileste medicul curant.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Acum vad ca nu ai lucrat. Nu poti lua pensie de boala. Poate doar un ajutor social. Intreaba-ti medicul.