| Gilbert9 a întrebat:

Buna seara,am un chist la o masea care o sal scot cu tot cu masea, chistul mi-a dat afara prin obraz si s-a format o gaura in obraz si stiu ca atunci cand il voi scoate o sa ramana gaura si mai mare, intrebarea mea este pot face o operatie ceva sa umplu golul din obraz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

In general costa, dar tot in general procentul de operatii estetice necesare e mai mic decat cele de infrumusetare, necesare sunt alea care corecteaza ceva rau, ca o diformitate, si care se aplica si in cazul tau

dar, daca esti asigurat asta e bine, asigurarile ar trebui sa acopere o operatie estetica necesara

totusi, nu stiu detalii, mai ales detalii de rrominica, asa ca te sfatuiesc sa mai pui o intrebare aici la modul

"am o gaura in obraz, produsa de un chist la o masea, sunt asigurat la Medlife, o sa ma coste operatia estetica si daca da, cat?"

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate prin chirurgie estetică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum naibi ai un chist la masea, dar ti-a facut gaura prin obraz?
sigur nu ti-ai facut un pierce? laughing

| CarcotasulVesel a răspuns:

Chirurgie estetica rezolva problema
si dat fiind ca e necesara, sunt destul de sigur ca asigurarile acopera
(dar nu sunt 100% sigur, ca se pot da o tona de tepe)

insa am avut si eu o masea cu, chisturi, insa erau foarte mici si cu toate ca aveam nervul scos, m-a durut ca dracu si am scos-o repede, totusi nu cred ca un chist poate sa iasa prin obraz, poate un furncul sau alte balarii

| Gilbert9 explică (pentru CarcotasulVesel):

Este chist asa mi-a spus chirurgul maseaua s-a umflat sub gingie si mi-a iesit puroiul prin obraz lasand gaura si un nod in urma zilele astea urmeaza sa-mi scot maseaua cu problema si chistul de langa si sunt sigur can gaura va ramane si mai mare, este scumpa operatia estetica? La medlife se plate face? Acolo sunt asigurat de la munca, multumesc.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Gilbert9):

In general costa, dar tot in general procentul de operatii estetice necesare e mai mic decat cele de infrumusetare, necesare sunt alea care corecteaza ceva rau, ca o diformitate, si care se aplica si in cazul tau

dar, daca esti asigurat asta e bine, asigurarile ar trebui sa acopere o operatie estetica necesara

totusi, nu stiu detalii, mai ales detalii de rrominica, asa ca te sfatuiesc sa mai pui o intrebare aici la modul

"am o gaura in obraz, produsa de un chist la o masea, sunt asigurat la Medlife, o sa ma coste operatia estetica si daca da, cat?"